Drobečková navigace

Úvod > O nás > Perličky ze školky

Perličky z naší školičky

 

ŠKOLNÍ ROK 2015 / 2016

p. uč: "Verunko, jdeš domů, máš tu babičku." Verunka S. (4, 5 roku): Vyběhla na chodbu  - " Já ještě nechci! Babiii, pojď na kafeee"

Maruška H. (4, 5 roku): " Můj tatínek je taky velký máslovec (svalovec) jako Adámek.Ten má taky velký čvaly. (svaly)."

P. uč.: "Tak honem do třídy, vílo Amálko! Maruška H. (5 let):" Já nejsem Amonálka, já cem pinčežna."

Jůlinka F. (5 let): "Paní učitelko, moje maminka by vám ty děti vychovala. Ona to umí, opravdu. Mě taky naučila neskákat a uklízet si. Ona je strašně hodná,víte. A to na mě musí někdy křičet."

 Terezka se honila na zahradě s Sama. Sam (5, 5 roku) už viditelně nemohl. Zastavil, otočil se na Terezku a říká:" Terko, když už nemůžeš, tak si odpočiň. Já počkám."

Maruška H. (5 let): "Já jsem se s maminkou domluvila, že až budu velká, tak si koupím ten nehtovač a já si nanehtuju nehty."

Maruška H. (5 let): "Já jsem zaplacenka" (pokladní)

Klárka M.. (6 let): "Paní učitelko, víš co se mi stalo? Já mám v prstíčku hmyz." (hnis)

ŠKOLNÍ ROK 2014 / 2015

Kubík B. (6,5 roku): "A jak se pozná samička?" P. uč. "Sameček je menší a barevnější." Verunka V. (5,5 roku): "No, podívej se na mě, já mám taky větší zadek než ty!"

Lukášek S. ( 4 roky) při rozhovoru s Julinkou J.:" Chceš se mnou jít a chceš být moje žena?" Julinka J. (3 roky): "Jo, chci". Lukášek: Tak se ale o mě musíš dobře starat nebo Tě nebudu chtít!"

Anička Hu. (5, 5 roku):" Já jsem musela přijet brzo, protože mamině volali ti koledníci" (kolegové)

Kuba B. (6,5 roku): " Naše Stela měla taky černej prst a měla tam ten hnůj!" (hnis)

Kryštof M. (6 let): "Paní učitelko, co je to černý??? (houby) P. Uč.: "Nevím, zkoumej..."  Klárka M. (5let):" Ale já nechci jíst to ZKOUMEJ!!!"

ŠKOLNÍ ROK 2013 / 2014

Kubík M. ( 5, 5 roku) při rozhovoru s Martínkem Kl. a Adámkem H.:" Jéé, heue, my sme tady ci a vsichny sisláme, to je doblý, vid!!!" (Jéé, hele, my jsme tady tři a všichni šišláme, to je dobrý, viď!)

Natálka L. (6 let):"Paní učitelko, my jsme měli na střeše toho ptáka varana (havrana) a on nám celou dobu ťukal do střechy."

Matýsek H. (6 let):"Paní učitelko, já jsem tátovi půjčil doopravdický nožík. Víte, táta se už tolikrát fiknul."

Vojtík M. (6 let): "Já musím rychle jíst, já jdu na to vykastrování" (odpoledne s pejskem)

Pí. učitelka:" Děti, co děláme ráno???" Pavlík F. (5 let) se zamyslel a povídá:" Ráno???" (dlouhá odmlka) "raníčko panna vstala..."

 ???( při kreslení lidské postavy): "Můj tatínek má vousy na hlavě. Jéé a chcete něco říct??? Moje maminka má vousy na pipince!"

Vojtík M. (6 let): " Paní učitelko, my jsme šli ráno do školky a viděli jsme na trávě tu jedovatku."

Pavlík F. (5,5 roku): "Paní učitelko, Pavlík se oblékl za 50 hodin - hurááááááá!!!"

Terezka Č. (6 let): " To byl ale krásný pořad. Já akorát myslela, že tam bude ten pan Kristl." (Kristus Pán)

 "Děti, ve středu budete mít tu náhradní hodinu angličtiny." Sofi H. (4,5 roku):"No, ale já tu nebudu. Já si jdu k jedný paní popovídat, víš!!!"

Terezka H. (6,5 roku):" Já chci maminu!" Pí uč.: " Teď tady, řekni si - Jsem ráda na škole v přírodě, je tu krásně a líbí se mi tu." Adélka H. (5, 5 roku):" Jo, a buď ráda, že Tě tu neotravuje!"

 Kubík B. (5,5 roku): " Já nechci domů, já tady budu žít nekonečně na Vidžíně." Pája F. (5,5 roku):" To už budeš dávno na hřbitově a bude z Tebe zombie!"

ŠKOLNÍ ROK 2012 / 2013

Honzík J. (4,5 roku): "Paní kuchařko, Pája mi píchnul kartáčkem do břicha. Co mu mám říct?"P. kuchařka: "Tak mu řekni, že se to nedělá." Honzík : "To mu teda neřeknu! Já vezmu kartáček a píchnu ho do břicha taky!"

Simonka B. (4 roky): "Můj tatínek mi nemohl přečíst, co bude za divadlo, on ještě neumí číst. Umí jen písmenka a já umím barvy".

Martínek K. (4, 5 roku): " On se mnou nekamarádí." Pája F. (4, 5 roku): "Když jsem měl 2 roky, tak jsem Tě nepotřeboval, tak teď už Tě taky potřebovat nebudu.A už se s Tebou nechci hádat."

Andulka D. (6 let): " Moje Liduška chtěla jít volit, ale ještě nemohla." Alenka N.(6 let): " Moji rodiče  volili ..." Vašík Z. ( 6 let): " Já jsem byl volit taky toho velitele."

Martínek K. (4, 5 roku) rozbil dětem stavbu ze sněhu a utíkal se schovat k Pavlíkovi F. Děti se na něj zlobily. Pavlík F (4, 5 roku): " Ty si se schoval jak Tom a Jerry, když něco provedou. Já nevím, co všichni pořád mají, když zlobení je tak dobrý, viď?"

 Alenka N. ( 6 let): "Moje mamča vždycky kupovala Nutellu a pak jí tajně jedla." Kuba S. (6 let): A ty jí taky jíš? Alenka:" Ne, my jí nemůžeme. Mamča jí schovala úplně dozadu a pak nám jí maže na chleba."

Terezka Č. (5, 5 roku):" Já jsem tady minulý týden nemohla být, protože jsem měla tekutý bobky." (průjem).

Alenka N. (6 let):"Teto, víš kdy jsem se narodila?" Pí. kuchařka: "No to teda nevím." Alenka N.: " Dva dny před porodem."

David A. (6 let): " Paní učitelko, já už tuto formaci asi nesním!" (oběd : knedlo - vepřo - zelo)

Martin K. (4, 5 roku): "On mi štípnul!" Pavlík F. ( 4, 5 roku): Když mi uklouzla ruka větrem."

Pavlík F. si chtěl nalít pití z konvice. Pí. kuchařka: "Pavlíku, jí ti to pití naliju, ta konvice je těžká!" Pavlík F. : "Ne, já mám takovou sílu, že vytrhnu kytku i s kořenem. "

Verunka viděla na stole mravence. Verunka Vi.( 3 roky): " Mravenečku, bye-bye! ( sbohem!) " Poté jednou ranou mravence zabila.

ŠKOLNÍ ROK 2011 / 2012

Karolínka B.(6 let) při důležitém rozhovoru s Tomáškem a Kubíkem: ,,Já budu muset jí čůrat. Tak pánové, sejdeme se na záchodě! "

Karolínka B.(6 let) : ,, Najednou jak tím během šla, tak ztratila šátek."

p. uč.: ,,Tak pojďte, housátka moje!" Karolínka B.: ,, Jéé, paní učitelko a vy jste naše housenka:"

Pavlík F.(3,5 roku) : ,,Já jsem vypil doma tak 3 kilometry pití a tu flašku jsem ale nedopil"

Pavlík F.(3,5 roku) :  Já si ty boty nesmím umazat. Ty boty jsou za 30 % a jsou strašně krásný.

Sára K.( 5 let ): "Náš Bořík je strašně tlustej a dělá pevná hovínka."

Matýsek H.( 4 roky): "Paní učitelko, máte doma taky tu kadibudku pro ptáky?"

Lenička H.(3,5 roku): ,,Maminka něco špatného snědla a měla z toho děsnej průser."(průjem)

Tomáš S.: (3 roky):bral si pyžamové kalhoty a jednu nohavici měl obráceně -,,Paní učitelko, mě z tuté nohy zmizelo nářadí!" (pyžamo s obrázkem nářadí)

Lenička H.(5 let) : ,,Au, já sem si po pár letech klekla a teď mě bolí kolena. To už se na ně aspoň rok nepostavím."

 ???(při převlékání do pyžámek) : "Můj tatínek má taky takový ocásek, ale větší a chlupatější"