Drobečková navigace

Úvod > Třídy > Motýlci

Motýlci

Třídní učitelky: Mgr. Zuzana Kožíšková, Mgr. Gabriela Kott

Asistentka pedagoga: Jana Slováčková

Třídní email: skolka@obec-vochov.cz

Třídní telefon: +420 725 042 463

Provozní doba naší třídy: 7:00 – 16:00 hodin 

 

 

Bratrstvo motýlího řádu přichází změnit svět

IMG_20210917_120520.jpg

Náš třídní vzdělávací program vychází ze školního vzdělávacího programu Těšení, který je rozdělen do pěti tematických bloků. Tyto bloky nás směrují k poznání síly přátelství a komunity. Pomohou nám zadaptovat se na nové prostředí, tvořit vzájemně obohacující vztahy. Vnímat, jaké máme kořeny, poznávat své okolí. Vědět, na koho se obrátit v případě potřeby. Radovat se z maličkostí, poznávat lidové tradice, tance i zpěv a tím objevit naši kulturu a umění. Zaměřit se také na projevy přírody na člověka, zkoumat a chránit ji. Seznamovat se i s ostatními kulturami, národnostmi a jiným stylem života po celé planetě.

V tomto školním roce vytvoříme Společenstvo motýlího řádu, kde se staneme rytíři a dvorními dámami bojujícími za lepší svět skrze sami sebe. Vytvoříme si společná pravidla, která nám pomohou k udržení bezpečného prostoru ve třídě. Každý týden budeme plnit 5 rytířských ctností a připravovat se tak, ke složení závěrečné rytířské zkoušky:

  1. Fyzická příprava
  2. Tvoření a kreslení
  3. Tanec a zpěv
  4. Zkoumání a experimenty
  5. Stavění a konstruování

Našimi znaky bude MOTÝL, který znamená svobodu, lehkost a lásku. MEČ, který znamená sílu, odvahu a statečnost a SEDMIKRÁSKA, která znamená skromnost, krásu a čistotu.

Motivovat nás budou:

        Rytíři – kolektiv autorů

  rytiri-kulateho-stolu.jpg

  TVP 2.jpg                                                    TVP 1.jpg