Mateřská škola Vochov

O nás

Naše jednotřídní vesnická mateřská škola ve Vochově je umístěna v 1. patře ve společné budově s  OÚ Vochov. K MŠ náleží výhodně umístěná velká zahrada. Přestože je budova umístěna u místní komunikace, je obklopena ekosystémy – loukou, polem, rybníkem, řekou Mží. Děti mohou pozorovat a poznávat život v přírodě v různých ročních obdobích. Z těchto podmínek se odvíjí i některé naše tematické bloky. Velkou výhodou pro vyžití radovánek a sportů (hlavně bobování, pouštění draků…) je velká louka se svahem naproti MŠ.

Chybějící blízký les dětem nahrazujeme 1x ročně týdenním pobytem v přírodě.

Každoročně je zařazována předplavecká výuka.

Vzhledem k malému silničnímu provozu v lokalitě jsou zajímavé vycházky do okolí s možností volného pobytu dětí.

Ke sportovní činnosti je využíváno travnaté fotbalové hřiště TJ Sokola v obci.

Děti mají možnost navštěvovat kroužky při naší MŠ : Hrátky s angličtinou, Výtvarný a dramatický kroužek, které mají dlouholetou tradici.

Od školního roku  2016/2017  probíhá také bezplatně kroužek "Jóga a psychomotorika"  (pro děti od 4 let)

HISTORIE MŠ

Mateřská škola ve Vochově byla otevřena s počtem 12 dětí  v roce 1964 jako jednotřídní MŠ  ve společné budově s obecním úřadem a místní lidovou knihovnou v jedné místnosti v přízemí. Zájem obecního úřadu o místní MŠ a kvalitní výchovu dětí dokazuje přestěhování MŠ v roce 1997 do prostorů 1.patra budovy, které dříve sloužily jako malotřídka ZŠ, kde se mateřská škola nachází i nadále. Silné ročníky 80.let dosahovaly počtu až 35 dětí v naší MŠ na 2 pedagogické pracovnice. Od druhého tisíciletí se počty místních dětí rapidně snížily, ale nikdy ne na tolik, aby byl ohrožen provoz naší mateřské školy. Cirka polovinu dětí tvořily děti z ostatních obcí. Zájem  o naší mateřskou školu vycházel a stále vychází od rodičů  z okolních obcí každoročně už několik let, což tvoří dobrou image naší mateřinky.

Velkou oporou pro MŠ byl MNV Vochov a Státní statek Křimice, který zajišťoval dovoz obědů pro děti a zaměstnance z MŠ Bděněves. Pomocná kuchařka byla zaměstnankyní Státního statku Křimice.

V průběhu let MŠ spolupracovala nejen s rodiči, ale i s organizacemi v obci – MNV (nynější OÚ), ČSŽ, SDH Vochov, TJ Sokol Vochov.

S velkým úspěchem a ohlasem veřejnosti se setkávaly vystoupení dětí, výstavy dětí (MDŽ,  divadelní vystoupení dětí a učitelek), vítání občánků, které přetrvává do současné doby.

Vážení rodiče a příznivci MŠ Vochov, v současné době vznikají nové webové stránky MŠ Vochov.

Komunikace ve třídách mezi učitelkami a rodiči probíhá dle instrukcí z třídního aktivu v září 2021.

Děkujeme za pochopení.

kolektiv MŠ Vochov

AKCE

Vítáme Vás ve školním roce 2021/22

K odhlašování dětí můžete využít tel. číslo 377822463, 725 042 463. Lze zanechat i SMS.